WCBI-TV, NMS Coca Cola Bottlers, Papa John's, Sports Specialty, NMS Medical Center, and Columbus Vacuum Center Salute the
2012 Best of the Class!

SPOT 1

West Point: Nekeisha Walker (S) Britney Owens (V) Tishomingo County: Kayleigh Tucker (S) James South (V) Houston (1): Amber McFarland, Reagan Collen Byrne, Alexandrida Moore, Brittney Fields (H) Hebron Christian: Ruth Foster (V) Beverly Blake (S) Nettleton: Kristynn Nichols (S)

SPOT 2

Central Academy: Cole Newman (V) Will Thomas (S) Houston (2): T. Brennan Pugh, Allyson Parker, William Faulkner, Catherine Marsh, (H) Gordo: Kayla Gann (V) Louisville: Abbie Smith (S) Ashley Shields (V) Noxubee County: Quartilya C. Mosley (S) Jacoby Jones (V) Avashia A. Gulley

SPOT 3

Eurpora: Daulton Newman (V) Cain Yount (S) Amory (3): Karli Pearson, Ridgeland Dabbs, Kelsey Cadden (H) Calhoun County: Morgan Bollinger (S) Morgan Bounds (V) Montgomery County (1): Michael Davis (S) Hatley: Bethany Summerford (V) Katrina Dickerson (S)

SPOT 4

New Hope: Hannah Bateman (V) Morgan Rose(S) Amory (1): Forest Williams (H) Vardaman: Shannon Reedy (S) Brianna Caradine(V) Mooreville: Alexandria White (S) Megan Rowland (V) Oak Hill: Tori Ellis (S) Reid Posey (V)

SPOT 5

Amory (2): Laura Patterson (H) Megan Lewis (H) Montgomery County (2): Dominique Carodine (V) Heritage: JoAnna West (S) Laurel McCoy (V) Hamilton: Mason Perkins (V) Richard Clay (S) West Oktibehha: Kory Willis (V)

SPOT 6

East Webster: Callie McCarter (S) Tori Wooten (V) Weir: Sarah Stevenson (V) Victory Christian: Shelby Ross (S) Stephen Williams(V) Okolona: Kasey Gathings (V) Lamar County: Samantha Irvin (V) Zackary Wallace (S)

SPOT 7

New Albany: Daniel Drummond (V) Lauren Teague (S) Ponotoc: Jessica Peyton Williams (V) Pickens Academy: Caleb Garner (S) John Owens (V) West Lowndes: Deambril Bush (S) Monshale Harris (S) Rodnetra Wayne (V) Starkville High: Lauren Marie Hughes (S) Brian Xu (V)

SPOT 8

South Lamar: Katlyn Bryant (S) Rhiannon Fields (V) Winston Academy: Brooke Massey (V) Hayden Stokes (S) Aberdeen: Chacity Jones (V) Traveus Garth (S) MS School of Arts: Jawan Hopson (V) Ackerman: Alyssa Price (S) Emily Jones(V)

SPOT 9

Starkville Academy: Megan Gammill (V) Lauren Atwell (S) Okolona: Nathan Bailey (S) Immanuel: Janae Mock (V) Christian Good (S) French Camp Ac: Christina Trotter (V) Columbus HS: Brelana Coleman (S) Skyler Gordon (V)

Photos from the 2012 Best of the Class - Day 1

Sponsored by: