Robby Donoho

About Robby Donoho

Robby comes to the south upon his graduation from Purdue University in West Lafayette, Indiana. He grew up playing basketball in the 'Heartland of Hoops' and dreaming of becoming a sports broadcaster. He lives out his dream today here in Mississippi at WCBI. You can follow Robby on Twitter @RobbyDonoho or contact him via e-mail at robbydonoho@wcbi.com.

2013 MHSAA and MAIS Postseason Basketball Tournament Scores – February 14th

MHSAA DIVISION TOURNAMENTS
Region 2-6A @ South Panola
FRIDAY
6:00 (G) Championship: Columbus vs. Tupelo
7:30 (B) Championship: South Panola vs. Grenada

Region 2-5A @ New Hope
FRIDAY
6:00 (G) Championship: New Hope vs. Oxford
7:30 (B) Championship: New Hope vs. Oxford

Region 3-5A @ Canton
FRIDAY
6:00 (G) Championship: Starkville vs. Canton

Region 1-4A @ Itawamba CC (Itawamba AHS)
WEDNESDAY
4:00 (G) Itawamba AHS 66, Shannon 54
5:30 (B) Corinth 73, Pontotoc 40
7:00 (G) Pontotoc 47, Corinth 28
8:30 (B) Shannon 66, Amory 62
FRIDAY
4:00 (G) Consolation: Shannon vs. Corinth
5:30 (B) Consolation: Pontotoc vs. Amory
7:00 (G) Championship: Itawamba AHS vs. Pontotoc
8:30 (B) Championship: Corinth vs. Shannon

Region 2-4A @ North Pontotoc
THURSDAY
4:00 (G) New Albany 60 vs. Lafayette 61
5:30 (B) Tunica Rosa Fort vs. Lafayette
7:00 (G) Senatobia 47 vs. North Pontotoc 51
8:30 (B) New Albany 70 vs. Lewisburg 56
FRIDAY
4:00 (G) Consolation Game
5:30 (B) Consolation Game
7:00 (G) Championship
8:30 (B) Championship

Region 4-4A @ Houston
THURSDAY
4:00 (G) Leake Central vs. Houston
5:30 (B) Noxubee County vs. Leake Central
7:00 (G) Louisville 54 vs. Noxubee County 37
8:30 (B) Houston 69 vs. Caledonia 68
FRIDAY
4:00 (G) Consolation Game
5:30 (B) Consolation Game
7:00 (G) Championship
8:30 (B) Championship

Region 1-3A @ Northeast CC (Booneville)
WEDNESDAY
4:00 (B) Holly Springs 49, Alcorn Central 48
5:30 (G) Ripley 58, Kossuth 51
7:00 (B) Booneville 62, Ripley 45
8:30 (G) Booneville 51, Belmont 69
FRIDAY
4:00 (G) Consolation: Kossuth vs. Booneville
5:30 (B) Consolation Game Alcorn Central vs. Ripley
7:00 (G) Championship: Ripley vs. Belmont
8:30 (B) Championship: Holly Springs vs. Booneville

Region 2-3A @ Water Valley
THURSDAY
4:00 (G) Mooreville 47 vs. Mantachie 30
5:30 (B) Mooreville 56 vs. Nettleton 39
7:00 (G) Nettleton 39 vs. South Pontotoc 63
8:30 (B) Aberdeen 56 vs. Water Valley 42
FRIDAY
4:00 (G) Consolation Game
5:30 (B) Consolation Game
7:00 (G) Championship
8:30 (B) Championship

Region 1-2A @ Okolona
THURSDAY
4:00 (G) Baldwyn 77 vs. East Union 46
5:30 (B) Baldwyn 81 vs. East Union 46
7:00 (G) New Site 85 vs. Hamilton 40
8:30 (B) Okolona 50 vs. New Site 45
FRIDAY
4:00 (G) Consolation Game
5:30 (B) Consolation Game
7:00 (G) Championship
8:30 (B) Championship

Region 2-2A @ Walnut
THURSDAY
4:00 (G) Bruce 36 vs. Calhoun City 40
5:30 (B) Bruce 52 vs. Potts Camp 54
7:00 (G) Potts Camp 62 vs. Walnut 30
8:30 (B) Hickory Flat 57 vs. Calhoun City 61
FRIDAY
4:00 (G) Consolation Game
5:30 (B) Consolation Game
7:00 (G) Championship
8:30 (B) Championship

Region 5-2A @ Madison St. Joe’s
THURSDAY
4:00 (G) Pisgah 67 vs. Eupora 57
5:30 (B) Williams-Sullivan 92 vs. Eupora 63
7:00 (G) East Webster 46 vs. Madison St. Joe’s 30
8:30 (B) Madison St. Joe’s 59 vs. East Webster 28
FRIDAY
4:00 (G) Consolation Game
5:30 (B) Consolation Game
7:00 (G) Championship
8:30 (B) Championship

Region 1-1A @ Wheeler
THURSDAY
4:00 (B) Blue Mountain 63 vs. Falkner 55
5:30 (B) Biggersville 84 vs. Wheeler 67
7:00 (G) Falkner 57 vs. Thrasher 41
8:30 (G) Pine Grove 71 vs. Biggersville 45

Region 2-1A @ Ingomar
THURSDAY
4:00 (G) Coldwater 46vs. Ashland 43
5:30 (B) Coldwater 82 vs. Ashland 42
7:00 (G) HW Byers 75 vs. Ingomar 22
8:30 (B) Ingomar 67 vs. HW Byers 51

Region 4-1A @ Tremont
THURSDAY
4:00 (G) Houlka 29 vs. Tremont 26
5:30 (B) Tremont 74 vs. Smithville 46
7:00 (G) Vardaman 70 vs. TCPS 41
8:30 (B) Houlka vs. Vardaman

Region 5-1A @ French Camp
FRIDAY
4:00 (G) Consolation: West Lowndes vs. Nanih Waiya
5:30 (B) Consolation: Noxapater vs. Ethel
7:00 (G) Championship: French Camp vs. Weir
8:30 (B) Championship: French Camp vs. West Lowndes

MAIS DIVISION TOURNAMENTS
AAA-II @ Hillcrest Christian
FRIDAY
2:15 (G) Starkville Academy vs. Hillcrest Christian
6:00 (B) Starkville Academy vs. Magnolia Heights

AA North @ Leake Academy
WEDNESDAY
7:45 (B) Central Hinds Academy vs. Oak Hill Academy
THURSDAY
4:00 (G) Marshall Academy vs. Oak Hill Academy

A North Central @ Calhoun Academy
WEDNESDAY
6:30 (G) Calhoun Academy 36, Humphreys Academy 50
7:45 (B) Calhoun Academy 42, Clinton Christian Academy 53