Robby Donoho

About Robby Donoho

Robby comes to the south upon his graduation from Purdue University in West Lafayette, Indiana. He grew up playing basketball in the 'Heartland of Hoops' and dreaming of becoming a sports broadcaster. He lives out his dream today here in Mississippi at WCBI. You can follow Robby on Twitter @RobbyDonoho or contact him via e-mail at robbydonoho@wcbi.com.

2014 Mississippi High School Baseball All-State Teams

WCBI AREA PLAYERS Named to Mississippi HS Baseball All-State Teams:
Class 6A

1ST TEAM
P – Trace Lee, Columbus

2ND TEAM
INF – Chris McCullough, Columbus
UTIL – Hunter Mullis, Columbus
UTIL – Carter Clayton, Tupelo
UTIL – Hudson Roy, Tupelo

Class 5A
COACH OF THE YEAR: Lee Boyd, New Hope
1ST TEAM
C – Jack McLure, Oxford
INF – Will Golsan, New Hope
UTIL – Taylor Stafford, New Hope

2ND TEAM
P – Houston Roth, Oxford
INF – Wells Davis, New Hope
OF – AJ Rye, Saltillo
UTIL – JC Redden, New Hope

Class 4A
1ST TEAM
P – Austin Burdine, Houston
P – Dylan Taylor, Itawamba AHS
INF – Ryan Rigby, Kosciusko
UTIL – Ryan Watts, Pontotoc

2ND TEAM
P – TJ Hollis, Lafayette
INF – Caleb Brown, Caledonia
OF – DK Buford, Lafayette
OF – Hunter Bishop, Lafayette
UTIL – Tucker Childers, Ripley

Class 3A
COACH OF THE YEAR: Trave Hopkins, Kossuth
1ST TEAM
P – Trey Jolly, North Pontotoc
P – JJ Chaney, Nettleton
C – Dalton Hudspeth, Louisville
INF – Wyatt Roberts, Louisville
INF – Colby Graham, North Pontotoc
OF – Jacob Wilcher, Kossuth
OF – Tony Taylor, Winona

2ND TEAM
P – Josh Carpenter, Winona
P – Channing Wall, Louisville
INF – Cole Camp, Water Valley
UTIL – Jonathan Duncan, South Pontotoc
UTIL – Tyler Mercer, Kossuth
UTIL – Miciah Heard, North Pontotoc

Class 2A
1ST TEAM
P – Dustin Kirk, Baldwyn
P – Rusty Johnson, Eupora
INF – Nick Burns, Mantachie
INF – Tucker Jenkins, Baldwyn
OF – Derek Jones, East Webster

2ND TEAM
P – Trey Pittman, Eupora
P – Witt Roaten, East Union
C – Bailey Nix, Bruce
INF – Miller Hancock, East Webster
INF – Ryan Wesson, Baldwyn
OF – Tray Davis, East Union
UTIL – Jordan England, Calhoun City

Class 1A
PLAYER OF THE YEAR: JG Lipscomb, TCPS
COACH OF THE YEAR: Stephen Kerr, Smithville
1ST TEAM
P – Colt Smith, Myrtle
C – Stewart Ball, Nanih Waiya
INF – Hagan Box, French Camp
INF – Anthony Lipsey, Myrtle
INF – Tyler Hood, Smithville
OF – Drew Lann, Smithville
UTIL – Josh Walden, Thrasher
UTIL – Kelton Hall, Ingomar

2ND TEAM
P – Jacob Hemphill, Nanih Waiya
P – Cole Henson, French Camp
C – Zack Perkins, Myrtle
INF – Brandon Purvis, Thrasher
INF – Micah McCain, Smithville
OF – Cole Williams, Smithville
OF – Wes Murphy, Falkner
OF – Matt Browning, Ingomar
UTIL – Chase Bogue, West Union
UTIL – Luke Walden, Thrasher