Best of the Class Videos

BOTC 2014: Hamilton HS, Hebron Christian, Noxubee HS, Winston Academy, Noxapator HS, Louisville HS

Hamilton HS: Raimi Bryan (Val) and Taylor Hyland (Sal); Hebron Christian School: Craig Wade (Val) and Subrina Oswalt (Sal); Noxubee HS: Jessie Bryant and Marion Stewart; Winston Academy: Madelon Taylor (Sal); Noxapater HS: Destiny Worthy (Sal) and Emily Mills (Val); Louisville HS: Jordan Maury (Val) and Dalton Hudspeth (Sal).

BOTC 2014: Caledonia HS, Starkville HS, West Point HS, Columbus HS, West Lowndes HS, Starkville Academy

Caldeonia HS: Caitlyn Faith Croft (Sal) and Kristin Leigh Monahan (Val); Starkville HS: Kelley Cassandra Mazzola (Sal) and William Clarence Klein (Val); West Point HS: Khiante Falls (Val) and Shenika Roberson (Sal); Columbus HS: DeNier Dismukes (Val); West Lowndes HS: Janiqua Wayne (Sal) and Hashanna Spearmon (Val); Starkville Academy: Caleb Merchant (Sal) and Shelby Poindexter (Val).

BOTC 2014: Central Academy, East Oktibbeha, West Oktibbeha, Eupora HS, Choctaw Co. HS

Central Academy: Sarah Norris (Val) and Blake Rigdon (Sal); East Oktibbeha: Arshaylian Brown (Val) and Quanisha Arnold (Sal); West Oktibbeha: Davarius West (Val) and Deshum Brown (Sal); Eupora HS: Ja’Lisa Bell (Sal) and Lauren Carney (Val); Choctaw County HS: Caden Teer and Brittney Robinson (Val) and Heather Mitchell and Kayla Robinson (Sal).

BOTC 2014: Mooreville HS, Mantachie HS, Houston HS

Mooreville HS: Myriam Sanders (Sal) and Will Pate (Val); Mantachie HS: Sam Farris (Val) and Judi Beth McMillen (Sal); Houston HS: (High Honors) Kody Hill, Kaitlyn O’Barr and Cameron Bryne.

BOTC 2014: Hatley HS, Houlka Attend. Ctr, Amory HS, Bruce HS

Hatley HS: Lacie Preston (Sal) and Casey Lochridge (Val); Houlka AC: Robert Craig Peden (Sal) and James Dillon Easley (Val); Amory HS: Bailey Boyd, Shelby Sweatt, Mallory McCarley, Lesley Parker, Ben Watson and Megan Greenhill (High Honors); Bruce HS: Khadijah Thompson (Sal) and Mary Beth Callums (Val); South Pontotoc HS: Alex Buckner (Sal).

BOTC 2014: Tupelo HS, Itawamba AHS, New Albany HS, Okolona HS, Aberdeen HS

Tupelo HS: Margaret Scott Davis (Val); Itawamba AHS: Chris Walters (Val); New Albany HS: Jamie Crow (Val) and Darby Mills (Sal); Okolona HS: Ashley K. Gates (Val); Aberdeen HS: Eric Westbrooks Matthews II (Val) and Cameron Jaccquez Belle (Sal).

BOTC 2014: Immanuel Christian, Victory Christian, Oak Hill Academy, Heritage Academy, Grace Christian, Calhoun Academy

Immanuel Christian: Justine Bell (Sal) and Karigan johnston (Val); Victory Christian: Victoria McDaniel (Val) and Adam Young (Sal); Oak Hill Academy: Chase Nash (Sal) and Will Kelly (Val); Heritage Academy: Mcgill Imes (Sal), Mary Douglas Kerby (Val) and Margaret LeBurn (Sal); Grace Christian: Andrew Harrison Yates (Sal); Calhoun Academy: Rhett McCormick (Val) and J.T. Washington (Sal).

BOTC 2014: Lamar County HS, South Lamar HS, Winfield HS, New Site HS, Pickens Co, Sulligent HS, Montgomery HS

Lamar HS: Brooke Spencer (Val); South Lamar: Dalton Pollard (Sal) and Austin Crowley (Val); Winfield HS: Elizabeth Box (Sal) and Emma Atkinson (Val); New Site HS: Marlee Taylor (Val); Pickens Co. HS: Drake Tiley (Sal) and Talmadge Butts (Val); Sulligent HS: Jasmine Colburn (Sal); Montgomery Co. HS: Amanda Miller (Val) and Alonzo Booker (Sal).