admin

About admin

Webmaster at WCBI-TV, LLC.

2012 MHSAA Football Playoff Brackets

4A NORTH – TOP HALF

1 ITAWAMBA AHS QUARTERFINALS
4 KOSCIUSKO 1 ITAWAMBA AHS
3 LEWISBURG 3 @ LEWISBURG 4A NORTH SEMI-FINAL
2 CLEVELAND 1 @ ITAWAMBA AHS
1 NOXUBEE COUNTY 1 NOXUBEE COUNTY
4 SHANNON 1 @ NOXUBEE COUNTY Fri, Nov 16th
3 GREENWOOD 2 LAFAYETTE
2 LAFAYETTE

4A NORTH – BOTTOM HALF

1 NEW ALBANY QUARTERFINALS
4 GENTRY 1 @ NEW ALBANY
3 CORINTH 2 LOUISVILLE 4A NORTH SEMI-FINAL
2 LOUISVILLE 2 @ LOUISVILLE
1 YAZOO COUNTY 3 HOUSTON
4 N. PONTOTOC 1 YAZOO COUNTY Fri, Nov 16th
3 HOUSTON 3 @ HOUSTON
2 AMORY

1A NORTH

1 VARDAMAN SEMI-FINALS
4 COFFEEVILLE  4 @ COFFEEVILLE
3 FALKNER  2 SHAW 1A NORTH FINAL
2 SHAW Fri, Nov 16th  - SHAW
1 FRENCH CAMP  - FRENCH CAMP
4 COLDWATER  1 FRENCH CAMP  Fri, Nov 23rd
3 GREENVILLE ST. JOE’S  3 @ ST. JOSEPH
2 SMITHVILLE Fri, Nov 16th

1A SOUTH

1 NOXAPATER SEMI-FINALS
4 DEXTER  1 @ NOXAPATER
3 NANIH WAIYA  2 STRINGER 1A NORTH FINAL
2 STRINGER  Fri, Nov 16th  - STRINGER
1 BOGUE CHITTO  - BOGUE CHITTO
4 WEST LOWNDES  1 @ BOGUE CHITTO  Fri, Nov 23rd
3 CATHEDRAL  2 PELAHATCHIE
2 PELAHATCHIE  Fri, Nov 16th

2A NORTH – TOP HALF

1 BRUCE QUARTERFINALS
4 SIMMONS 1 BRUCE
3 EAST WEBSTER 3 @ EAST WEBSTER 2A NORTH SEMI-FINAL
2 STRAYHORN 1 @ BRUCE
1 WEST BOLIVAR 1 WEST BOLIVAR
4 OKOLONA 1 @ WEST BOLIVAR Fri, Nov 16th
3 BROAD STREET 2 ACKERMAN
2 ACKERMAN

2A NORTH – BOTTOM HALF

1 EUPORA   QUARTERFINALS
4 COAHOMA CO 1 @ EUPORA
3 BALDWYN 2 SOUTH DELTA 2A NORTH SEMI-FINAL
2 SOUTH DELTA 1 EUPORA
1 JF KENNEDY 2  @ CALHOUN CITY
4 HAMILTON 1 @ JF KENNEDY Fri, Nov 16th
3 O’SHANNON 2 CALHOUN CITY
2 CALHOUN CITY

5A NORTH

1 WEST POINT SEMI-FINALS
4 CANTON 1 @ WEST POINT
3 CENTER HILL 2 RIDGELAND 5A NORTH FINAL
2 RIDGELAND Fri, Nov 16th - WEST POINT
1 STARKVILLE - STARKVILLE
4 SALTILLO 1 @ STARKVILLE Fri, Nov 23rd
3 PROVINE 2 OXFORD
2 OXFORD Fri, Nov 16th

6A NORTH

1 SOUTH PANOLA SEMI-FINALS
4 JIM HILL 1 SOUTH PANOLA
3 SOUTHAVEN 2 CLINTON 6A NORTH FINAL
2 CLINTON Fri, Nov 16th - SOUTH PANOLA
1 MADISON CENTRAL - MADISON CENTRAL
4 COLUMBUS 1 MADISON CENTRAL Fri, Nov 23rd
3 WARREN CENTRAL 2 OLIVE BRANCH
2 OLIVE BRANCH Fri, Nov 16th

3A NORTH – TOP HALF

1 BOONEVILLE QUARTERFINALS
4 RULEVILLE CENT 1 @ BOONEVILLE
2 BYHALIA 2 BYHALIA 3A NORTH SEMI-FINAL
3 MOOREVILLE 2 @ BYHALIA
1 EAST SIDE 1 EAST SIDE
4 KOSSUTH 1 @ EAST SIDE Fri, Nov 16th
2 WATER VALLEY 2 WATER VALLEY
3 NORTH PANOLA

3A NORTH – BOTTOM HALF

1 ABERDEEN QUARTERFINALS
4 WINONA 1 @ ABERDEEN
2 McCLAIN 2 McCLAIN 3A NORTH SEMI-FINAL
3 BELMONT 1 ABERDEEN
1 CHARLESTON 1 @ CHARLESTON
4 MANTACHIE 1 @ CHARLESTON Fri, Nov 16th
2 RIPLEY 2 RIPLEY
3 VELMA JACKSON